הממ"ד (מרחב מוגן דירתי) הוא חלל שנדרש קודם כל לספק הגנה מלאה במצב של מתקפת טילים. החדר ממלא בכל דירה גם צורך נוסף – חדר עבודה, החדר של אחד הילדים, חדר אורחים וכו' – ולכן כל החלטה שקשורה לגביו מושפעת גם מהרצון לאסתטיות. בהתאם, בחירת חלון ממד מחייבת התייחסות לשני השיקולים הנ"ל. עם ניסיון של יותר מ-20 שנים בתחום, חברת א.מרום אלומיניום יכולה להבטיח, וגם לקיים, התקנת חלון ממ"ד מושלם, ובפרט חלון ממד דור חדש.

חלון ממד קונים רק אצלנו!

✔️ חלון ממד דור חדש דו כנפי איכותי

✔️ חלון ממד תקני במגוון פרופילים – על פי הנחיות פקע"ר

✔️ התקנת חלון ממ"ד תוך זמן קצר בכל רחבי הארץ

✔️ התקנת חלון ממד דריי קיפ או חלון ממד דו כנפי עם אחריות מלאה

✔️ אפשרות גם להתקנת תריס לחלון ממד

✔️ ייעוץ בחינם וללא התחייבות מצידכם

✔️ חלון ממד מחיר למטר הוגן

להצעת מחיר משתלמת התקשרו:

072-397-5702

או פשוט השאירו פרטים בטופס:

מה זה חלון ממד דור חדש?

ב-1991, מיד לאחר שפרצה מלחמת המפרץ, שיגרה עיראק טילים אל מרכז הארץ וגם לאזור חיפה. אזרחי המדינה, בגלל החשש מפני מתקפה כימית, מיהרו להסתגר בחדרים אטומים. האיטום התבסס על ניילונים ונייר דבק פשוט, ובדיעבד לא היה מועיל באמת אם העיראקים אכן היו מחמשים את ראשי הנפץ בחומרים כימיים מסוכנים.

בעקבות אותה מלחמה הוחלט למגן את הדירות בארץ באופן יעיל יותר. כיום, כל בניין חדש כולל מרחב מוגן בכל דירה, ומבנים ישנים רבים משודרגים כך שיכללו גם הם ממ"דים (זוהי המטרה המוצהרת של תמ"א 38). הממד חייב להגן על יושביו גם מפני רסיסים, גם ביחס להדף שמייצרים טילים וגם מפני גזים. בתחילת הדרך הממ"ד כלל חלון ממד דור ישן – חלון ברזל שנסגר כלפי פנים ולא היה אטום לגזים וחלון אלומיניום שסיפק את האיטום הדרוש.

לאחר מספר שנים הוחלט על שינוי הקונספט, וכך בא לעולם מונח "חלון ממד דור חדש" – הסט העדכני כולל חלון ממד חיצוני מפלדה אטומה לגזים, ולכן חלון האלומיניום כבר לא נדרש ליכולת הזאת. בזכות השינוי היום יש חופש בחירה נרחב הרבה יותר לגבי חלון ממד תקני, כלומר אותו חלון ממ"ד שעשוי מאלומיניום.

האפשרויות השונות של חלון ממד

מאז שבא לעולם חלון ממד דור חדש, יש כאמור חופש בחירה נרחב יותר לגבי חלון ממ"ד. בפרט, תוכלו להחליט מהו סוג מנגנון הפתיחה המתאים לכם מבין האפשרויות השונות של חלונות ממד:

  • חלון ממד הזזה – חלון ממד שנע על גבי מסילה וכולל שתי כנפיים (ולכן נקרא גם חלון ממד דו כנפי).
  • חלון ממד קיפ – חלון קיפ הוא חלון שנפתח כלפי מטה, אל תוך החדר, עד לזווית מסוימת. כלומר הפתיחה היא מהחלק העליון, ואילו החלק התחתון נשאר קבוע.
  • חלון ממד דריי קיפ – חלון ממ"ד שמשלב שני מנגנוני פתיחה, קיפ וציר. כלומר, ניתן לפתוח אותו גם מהצד וגם מלמעלה. בהקשר זה, חשוב להדגיש כי ציר לחלון ממד חייב להיות חזק במיוחד.

לכל סוג של חלון ממד מחיר אחר, וזהו כמובן עוד שיקול בהחלטה מעבר לשיקולים הפרקטיים.

מידות חלון ממד תקני

חלון ממ"ד נדרש באופן טבעי לעמוד בתקנים שונים מבחינת המידות שלו. מידות חלון ממד תקני – בין אם מדובר על חלון הזזה לממד ובין אם על חלון קיפ או דריי קיפ – חייבות להיות ברוחב של 80 ס"מ עד 110 ס"מ.

טווח המידות הנ"ל רלוונטי גם לגבי גובה חלונות לממד. כלומר, חלון ממד פנימי הוא מלבן שכל צלע שלו היא באורך של בין 80 ס"מ ל-110 ס"מ.

עוד קובע תקן חלון ממד כי הגובה המינימלי שלו הוא מטר אחד מהרצפה. לגבי העובי, יש הבדל בין חלון ממד דור ישן לבין חלון ממד דור חדש: הראשונים נדרשים להיות בעובי של 18 ס"מ, ואילו הדור המתקדם כבר מגיע בעובי של 20 ס"מ.

אנחנו עובדים אך ורק עם מוצרים איכותיים כגון חלון ממד קליל או חלון ממד דור חדש פלרז.

חלון ממד דור חדש תקני
חלון ממד תקני

חלון ממד דו כנפי במבחר גוונים

חלון ממד דור חדש דו כנפי יכול להגיע בכל צבע שתרצו, כך שאפשר להעניק למרחב המוגן חזות אסתטית וליצור הרמוניה נעימה לעין. בחלק מהמקרים תתבקשו לשלם עבור צביעת חלון ממד מחיר מסוים, אבל לא גבוה מדי. כמובן שניתן לצבוע גם את הפרופילים של חלונות קיפ ודריי קיפ.

כל הסוגים של תריסים לממד בהתאמה מלאה לחלון!

כדי להבטיח שליטה מקסימלית בכמות האור והאוויר שנכנסת למרחב המוגן בימי השגרה, וכשהחלונות לא חייבים לאטום את החלל, ניתן להוסיף גם תריס לחלון ממד.

יש מספר אפשרויות של תריסים לממד ולמעשה אין מגבלה על סוג התריס – כך שתוכלו לבחון בין תריסי גלילה, תריסי כנף ותריסי הזזה. הבחירה היא בהתאם לגודל המפתח וגם להעדפות של בני הבית, וכמובן שגם למטרה שלשמה משמש החדר בימי השגרה יש חלק בהחלטה. כמו כן, ניתן להוסיף רשת נגד יתושים, ואפילו צלון חיצוני.

ייעוץ מקצועי ללא מחויבות מצידכם - רק מצידנו

א.מרום אלומיניום מייצרת את כל הסוגים של חלונות לממד ושל תריסים לממד בסטנדרטים גבוהים, הן מבחינת חומרי הגלם שבהם אנחנו משתמשים והן מבחינת שיטות הייצור ובקרת האיכות.

בנוסף, אנחנו מעניקים ייעוץ מקצועי מועיל במיוחד. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר לגבי כל שאלה רלוונטית גם בלי מחויבות מצדכם לרכוש חלון ממד או תריס, ואנחנו נענה בשמחה על כל שאלה ושאלה – בגובה העיניים ועם הסברים מפורטים וברורים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה המיטבית.

החלפת חלון ממד - במהירות וביעילות

שירות נוסף שאנחנו מספקים הוא החלפת חלון ממד ישן ובמקומו התקנת חלון ממד דור חדש. הצוותים המנוסים שלנו יבצעו את ההחלפה במהירות, ותוך שמירה על הסדר והניקיון בממ"ד. החלפת חלון ממד מאפשרת לכם כמובן חופש בחירה מלא לגבי סוג החלון – חלון דריי קיפ או קיפ, או חלון ממד הזזה. שירות זה ניתן בפריסה ארצית רחבה, כמו גם כמובן התקנת חלון ממד פנימי חדש.

כמה עולה חלון ממד? אצלנו המחיר סופר משתלם!

גם כשברור לחלוטין שהשיקול המרכזי הוא איכות ללא פשרות, עדיין עולה השאלה כמה עולה חלון ממד. אנחנו גובים על כל חלון ממד דור חדש מחיר הוגן מאוד, כך שמובטח לכם יחס עלות-תועלת משתלם. בטבלה הבאה תוכלו לראות את העלויות של הסוגים השונים של חלון ממד וכן של תיקונים נפוצים שונים:

מהו מחיר חלון ממד חדש דו כנפי?

2,500-2,800 ש"ח

למפתח בגודל סטנדרטי של 1X1 מ'

כמה עולה חלון ממד דריי קיפ?

2,500-2,900 ש"ח

כולל התקנה

מהי עלות חלון ממד קליל?

2,500-3,400 ש"ח

מבחר פרופילים עבור חלון ממ"ד

מהו מחיר חלון ממד עם מנגנון קיפ?

2,500-2,900 ש"ח

עם ציר לחלון ממד, כלומר חזק במיוחד

מהו מחיר חלון ממד כולל תריס גלילה?

2,800-4,500 ש"ח

הוספת תריס לחלון ממד מכל סוג שהוא

כמה צריך לשלם על שדרוג חלון ממד באמצעות צביעה בצבע ספציפי?

350-550 ש"ח

במקרה של צביעת חלון ממד מחיר המוצר משתנה בהתאם לגוון

כמה עולה החלפת ציר לחלון ממד?

400-600 ש"ח

בדר"כ נחליף את 2 הצירים

מהי עלות החלפת חלון ממד?

350-500 ש"ח

החלפה של חלון ממד דו כנפי בגלל זכוכית שבורה, לא כולל עלות חלון ממד בפני עצמו כמובן

מה מחיר תיקון מסילה של חלון הזזה לממד?

400-600 ש"ח

אחריות מלאה על כל חלון אלומיניום לממד – לראש שקט באמת

א.מרום אלומיניום מתחייבת לאיכות ללא פשרות, ולכן כל חלון ממד חדש שאנו מתקינים מגיע עם אחריות מלאה. האחריות היא לפרק זמן של 5 עד 7 שנים, והיא תקפה גם לכל סוגי החלונות שתוכלו לקבל מאיתנו, כולל חלון צרפתי, חלון ויטרינה גדול ועוד. כשבוחנים דגמים שונים של חלון ממד דור חדש מחיר המוצר הוא כמובן שיקול מרכזי, אבל גם לתועלת משקל נכבד – והאחריות היא כמובן חלק בלתי נפרד ממנה.

השאירו פרטים ונשמח לעזור:

תשובות לשאלות נפוצות בנושא חלון ממ"ד:

איזו זכוכית מתאימה עבור חלון ממד דור חדש דו כנפי?

תקן חלון ממד לא מפרט את עובי הזכוכית. מומלצת זכוכית חזקה ועמידה במיוחד.

כמה זמן אורכת התקנה של חלון ממ"ד?

בהתאם לסוג הנבחר ולמאפייני המפתח. בדרך כלל נבצע עבורכם פעולה זו תוך שעה וחצי עד שעתיים.